Jakie są rodzaje dokumentów potrzebnych do uzyskania pożyczki?

Autor artykułu alekx24 - 03-03-22

Dokumenty do pozyczki

Ubieganie się o pożyczkę w banku czy instytucji pozabankowej dla większości z nas jest często jedynym sposobem na uratowanie płynności finansowej. Banki znacznie bardziej restrykcyjnie podchodzą do wnioskodawców niż instytucje pozabankowe, które cechuje ogromny liberalizm. Za każdym razem jednak wymagane będą dokumenty do pożyczki. Co więc trzeba mieć ze sobą?

Co to jest umowa pożyczki?

Umowa pożyczki to nic innego jak dokument, który formalnie potwierdza zawarcie umowy pomiędzy klientem, a bankiem. Dokument ten odnosi się głównie do zaciągnięcia przez wnioskodawcę zobowiązania finansowego. Określa on zasady spłaty, a także konsekwencje w przypadku nieterminowego regulowania należności. W umowie pożyczki znajdują się również prawa i przywileje pożyczkobiorcy.

Jakie dokumenty należy przedstawić aby otrzymać pożyczkę na dowód?

Pożyczka na dowód to produkt finansowy udzielany przez instytucje pozabankowe. Z uwagi na to, że wyróżniają się one liberalnym podejściem do klienta, dokumenty do pożyczki na dowód to jedynie dowód osobisty. Klienci nie muszą więc kompletować stosu dokumentów. Wnioskodawcy mogą się więc udać do instytucji pozabankowej jedynie z dowodem w ręce.

Jakie dokumenty są potrzebne do złożenia wniosku o kredyt gotówkowy?

Złożenie wniosku o kredyt gotówkowy w banku jest już bardziej wymagającym zadaniem. Przede wszystkim samo jego wypełnienie wymaga podania danych z dowodu osobistego. Jednak do niego muszą zostać dołączone również:

  • Umowa o pracę potwierdzająca stałe źródło dochodu.
  • Zaświadczenie o wystarczającej zdolności kredytowej- najlepiej wyliczonej przez doradcę
    zaświadczenie o braku innych zobowiązań finansowych.

Co zrobić jeśli nie mamy dokumentów potrzebnych do uzyskania pożyczki?

W przypadku kiedy któryś z dokumentów nie jest możliwy do skompletowania, wątpliwe jest, że banki zdecydują się udzielić nam kredytu. Jednak w tym wypadku możemy w dalszym ciągu ubiegać się o wsparcie finansowe w instytucji pozabankowej, wnioskując o np. pożyczkę na dowód.